Szerzők
Krúdy Gyula – A magyar próza mestere
Krúdy Gyula (1878–1933) a magyar próza egyik legkiemelkedőbb alakja, akinek művei sajátos, nosztalgikus hangulatot árasztanak. Regényeiben és novelláiban a századfordulós Budapest élete és a vidéki Magyarország képei elevenednek meg.
Németh László – Az alkotó magyar irodalom úttörője
Németh László (1901–1975) magyar író, esszéista és drámaíró, a 20. századi magyar irodalom kiemelkedő alakja. Munkássága egyedi stílust képvisel: esszéi és regényei mély filozófiai gondolatokat hordoznak, amelyek az emberi lélek, a társadalmi kérdések és a magyar kultúra kérdéseit járják körül. Németh nemcsak író, hanem kritikus és gondolkodó is volt, aki hitelesen képviselte a magyar irodalom megújítását és nemzeti értékeinek megőrzését.
Arany János – A magyar költészet klasszikusa
Arany János (1817–1882) a magyar irodalom egyik legnagyobb alakja, akinek művei máig az olvasók kedvencei. Költészete hitelesen tükrözi a magyar kultúra értékeit és a nemzeti sorskérdéseket.
Az Arany költészetében megjelenik a népi hagyományok ápolása és a magyar nyelv szépsége, ami minden versében elérhető. Műveiben mély emberi értékekre, bátorságra és a szülőföld szeretetére helyezi a hangsúlyt. Az Arany János által képviselt nemzeti örökség máig hat a magyar irodalmi kultúrára.
Petőfi Sándor – A szabadság költője
Petőfi Sándor (1823–1849) neve összeforrt a magyar szabadság eszményével és a forradalmi szellemmel. A 19. századi magyar irodalom egyik meghatározó alakja, akinek versei közvetlen, természetközeli nyelven szólnak a hazáról, szerelemről és szabadságról.
Petőfi művei könnyed, mégis mély érzelmekkel teli sorokkal ragadják meg a magyar emberek mindennapi életét és az ország függetlenségéért folytatott küzdelmeket. Művészete ma népszerű és maradandó, aminek a legjobb generációk nőttek fel versein.