Könyvet keresel? Írj nekünk: info@konyvantikvar.hu  vagy hívj: +3670/204-6710  Nálunk emberrel beszélsz, nem AI-jal!  Minden rendelést a lehető leggyorsabban (akár még a rendelés napján) postára adunk!  online antikvárium

Nincs vélemény a termékről:0 értékelés

Szántó György: A javíthatatlan javító

Cikkszám: 
8301
Gyors szállítás saját raktárról Gyors szállítás saját raktárról, 5 csillagos értékelések
Izgalmas ​korba vezeti vissza olvasóját a neves író, hogy bemutassa az emberi haladás egyik meg nem alkuvó előharcosát, a „javíthatatlan javítót”. Ez a kor: az angol ipari forradalom, s a haladás előharcosa: Robert Owen.
Owent az utópista szocializmus képviselői között tartja számon a történettudomány. Érdekes, tevékeny egyénisége azonban csak kevesek számára ismerős, pedig a maga idejében egy egész társadalom élő lelkiismerete volt. Kegyetlen korban emelte fel szavát Robert Owen az ipari kizsákmányolás borzalmai – a kíméletlen gyermekmunka, a napi 16 órás robot, a nyomor és a tudatlanság – ellen, és nemcsak szavakkal, hanem ipari mintatelepek szervezésével igyekezett a tőkéseknek bebizonyítani, hogy a szociális gondoskodás nemcsak emberbaráti kötelesség, hanem jó befektetés is. Számos ma is működő szociális intézmény köszöni létét Robert Owennak, s elméleti és gyakorlati munkássága rányomta bélyegét a nevelésügy és az angol munkásmozgalom történetére is. Elgondolásai természetesen nem jelentették a problémák megoldását. Ami azonban ma naivnak tűnik, a maga idejében történelmi jelentőségű tett volt, méltó arra, hogy ifjúságunk megismerje.
1961

526 old, 20 cm x 15 cm
Raktáron 1 db
400 Ft
A vásárlás után járó pontok: 40 Ft
Hasonló termékek
Betöltés...
Adatok
Tömeg:
554 g/db
Vélemények
Legyen Ön az első, aki véleményt ír!
Szántó György: A javíthatatlan javító
Szántó György: A javíthatatlan javító
400 Ft
Webáruház készítés
Belépés
Elfelejtett jelszó
Betöltés...
Kategóriák
Menüpontok